You are currently viewing Gevulde ananas met garnalen of kip

Gevulde ananas met garnalen of kip

Gevulde ananas met garnalen of kip: een zonnig en gezond gerecht.

Als dit geen zonnig plaatje op je bord is, dan weet ik het ook niet meer. Een uitgeholde ananas gevuld met een heerlijke, hartige vulling ziet er niet alleen fantastisch uit, maar smaakt ook nog eens geweldig. Dit recept stond al lange tijd op mijn lijstje en ik kan je zeggen: het is het meer dan waard.

Je kunt dit gerecht maken met garnalen of met kip, beide varianten zijn even lekker. Ik maakte zelf twee versies: garnalen voor mij en kip voor meneer. Wil je het jezelf makkelijker maken of heb je weinig tijd? Dan kun je ook ananas op sap uit blik gebruiken, al blijft een verse ananas natuurlijk het leukst om te serveren.

Het uithollen van de ananas is even een klusje, maar het eindresultaat maakt alles goed. En het mooie is: dit gerecht is niet alleen lekker, maar ook heel gezond.

Waarom ananas zo gezond is

Ananas is van nature laag in calorieën en daardoor een fijne keuze als je licht wilt eten. Daarnaast is ananas rijk aan kalium, wat helpt bij het reguleren van de bloeddruk. Ook bevat deze tropische vrucht veel vitamine C, wat bijdraagt aan de aanmaak van collageen en dus goed is voor je huid.

Verder ondersteunt ananas de spijsvertering dankzij de vezels en het enzym bromelaïne. Dit enzym helpt bij het afbreken van eiwitten, wat dit gerecht met kip of garnalen extra goed verteerbaar maakt.

Recept: gevulde ananas met garnalen of kip

Ingrediënten voor 2 personen
1 hele ananas
200 gram grote garnalen of blokjes kipfilet
200 gram wortel in kleine blokjes
2 teentjes knoflook
150 gram zilvervliesrijst
3 lente-uitjes
1 rode peper
3 eetlepels sojasaus
Een handje cashewnoten
1 eetlepel sesamzaad
Kokosolie om in te bakken

Bereidingswijze

Kook de zilvervliesrijst volgens de aanwijzingen op de verpakking.

Snijd ondertussen de ananas in de lengte doormidden. Hol de ananas voorzichtig uit, verwijder de harde kern en snijd het vruchtvlees in blokjes. Zet apart.

Snijd de rode peper fijn en de lente-uitjes in ringetjes.

Verhit wat kokosolie in een pan en fruit de wortelblokjes samen met de rode peper kort aan. Voeg vervolgens de garnalen of de kip toe. Pers de knoflook erboven en bak alles enkele minuten goed aan. Gebruik je kip, bak deze dan tot hij volledig gaar is.

Meng de gekookte rijst door het mengsel en voeg de sojasaus en de lente-uitjes toe. Breng eventueel verder op smaak met wat peper.

Voeg als laatste de ananasblokjes toe en warm deze kort mee, zodat ze hun frisse smaak behouden.

Schep het mengsel in de uitgeholde ananashelften en garneer met de cashewnoten en het sesamzaad.

Serveer direct en geniet van dit zonnige, gezonde en feestelijke gerecht. Enjoy!

Leave a Reply